Podivné narozeninové odpoledne

24. října 2011 v 21:15 | Annie |  Mé myš(i)Lenky
Odpoledne jsem se rozhodla vyrazit ven. Složení? Foťák, klíče, mp3, telefon (kdyby náhodou mi někdo chtěl popřát!) a já! Prošla jsem kouskem města, abych se dostala na louku, kde normálně děti pouštějí draky a sbírají kaštany. Tentokrát tam nikdo nebyl. Nasadila jsem si sluchátka až na louce. A zjistila jsem s potěšením, že Tomáš Klus a jeho Cesta do záhu(d)by je na takové procházení to nejlepší. Alespoň víte, že v tom a tam nejste sami. Štvala mě čepice, protože mi bylo hrozný vedro a šála, protože furt nehorázně plápolala. Pokračovala jsem po té luční cestě a říkala si, kam vlastně půjdu? Přece se před lesem neotočím zase zpátky. Byla bych za čtvrt hodiny doma. Pak jsem viděla, jak jdou dvě osoby se psem do lesa. Chvilku jsem fotila na louce, město za mnou, sluníčko, listí a s nádechem vyrazila za nimi.
Normálně totiž do lesa nechodím, jsem příšerný srab. Svou chůzi jsem přízpůsobovala rytmu písniček. Na Panenku jsem letěla jak ďas, u Válečné jsem se naopak nesmírně courala.
Litovala jsem, že jsem si nevzala holinky, protože lesní cesta byla hrozně promáčená. Kdyby mě v lese někdo zamordoval, asi by mě tam hledali hodně dlouho. Chvilku jsem čekala, že odněkud vyskočí Edward a vysaje všechno, co mám v krevním oběhu (jo! jsem nechutně poznamenaná!).
To, že vlastně ani nevím kam jdu, že nevím, kde vyjdu, a že nevím jak se dostanu zpátky mě vůbec neznopokojovalo, naopak se mi to moc líbilo. Jdu si a ani nevím kam!
Les skončil a já místo abych pokračovala dál po cestě, vydala jsem se po louce směrem, kde jsem tušila, že bych se mohla vrátit s mokrýma nohavicema. Potkala jsem tři vystrašený srny.
A pak jsem zase uviděla náš skvostný barokní kostel, jak září pod ocelovou oblohou.
A já si podivně užívala samotu na narozeniny!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Werča Werča | Web | 28. října 2011 v 14:18 | Reagovat

Tak nejprve všechno nejlepší k narozeninám :)
Procházky lesem taky miluji a taky si dost často pouštím Tomáše Kluse, jeho písničky jseou na tyhle nálady a stavy nejlepší ;)

2 Izz Izz | Web | 29. října 2011 v 16:31 | Reagovat

Jelikož jsem na Tvém blogu poprvé teprve dnes, tak dodatačně přeji hodně zdraví,štěstí a lásky. :)
Jinak, takovéhle procházky jsou nejlepší, když si potřebuju udělat jasno. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.