KP ~ Prolog

3. října 2009 v 18:53 | Annie |  Kruh posedlosti
Vlak už konečně vyjel z Londýna a teď se klikatil podél polí, lesů a ohrad s krávami a kozami.


Dívenka, která seděla na jednom ze sedadel se neustále ošívala a na tváři měla úsměv od ucha k uchu. Naproti ní sledoval krajinu za oknem chlapec. Byl vyhublý, na sobě měl obnošené džíny a seprané modré tričko, obličej mu rámovaly černé trochu mastné vlasy a jeho vzhled podtrhoval hákovitý nos.

"Klidně si na chvilku zdřímni Sprite, k Bradavicím to bude ještě několik hodin trvat," upozornil dívku její bratr. Sprite zavrtěla hlavou. Byla natolik vzrušená z jízdy a z toho, jak byla natěšená by nedokázala ani na okamžik zamhouřit oči.

"Kdy přijde tvá kamarádka?" zeptala se. "Jmenuje se Lily že?"

"Ano, Lily,měla by přijít každou chvíli," odpověděl Severus a zvedl se ze sedačky, aby se mohl podívat do uličky.

Sprite od svého bratra slyšela o jeho kamarádce tolikrát, že i když jí nikdy neviděla, dokázala přesně popsat její vzhled, vlastnosti a dokonce i chování v jakékoli situaci.

Připadalo jí, že je strašně dlouho ticho. A poté se konečně otevřely dveře. Ovšem nepřišel ten, na koho oba čekali.

"Koho pak to tady máme? Srabuse a jeho milou?" ptal se jeden ze čtyř chlapců s kulatými brýlemi a vrabčím hnízdem.

"Kdo by mastného chtěl?" zeptal se ten druhý s vlasy černými jako uhel a hlavu pohodil ke Sprite.

"Nech jí na pokoji Blacku!" bránil Sprite bratr, když si nezvaný návštěvník chtěl sednout na sedačku vedle ní.

"Takže je to tvoje holka?" zeptal se brýlatý chlapec a posadil se na druhou stranu vedle Sprite, která jen vyděšeně zírala.

Ve dveřích stáli ještě dva chlapci. Jeden byl hodně zavalitý, malý a v ruce svíral čokoládu. Vedle něho stál oproti svému kamarádovi vyčouhlí chlapec se světle hnědými vlasy, který se mračil. Jak Sprite z jeho pohledu vyčetla, ani trochu se mu nelíbilo, jak se jeho dva přátelé chovají.

"Ne, není. Je to má sestra," zakřičel Severus a opět se zvedal ze sedačky.

"Snad se nám nechceš postavit? Ty sám. Oh, vlastně jsem zapomněl na tvou sestru," pokynul hlavou směrem ke Sprite Black, který už také stál na nohou.

"Jdeme Siriusi, ještě by nás tady Srabus mohl zbít," chytl za loket svého kamaráda obrýlený chlapec a vyšel do uličky. Severus a Black si ještě vyměnili několik nepřátelských pohledů.

"Evansová? Snad si nejdeš popovídat se Srabusem? Bude unavený, právě jdeme z návštěvy," slyšeli z uličky sourozenci, jak jeden z chlapců na někoho mluví. Sprite okamžitě v dívce poznala Lily, která jako jediná už měla na sobě hábit.

"Odpal Pottere," zakřičela na brýlatého chlapce Lily a zrudla. Poté otevřela dveře kupé a vešla dovnitř.

"Ach, Severusi, moc se omlouvám, že jdu pozdě, ale povídala jsem si s holkami a nechtěly mě pustit," promluvila a Severuse objala.

"Strašně rád tě vidím Lil," opětoval jí objetí. Když se konečně pustili, dívka se rozhlédla po kupé až konečně spatřila Severusovu sestru.

"A ty musíš být Sprite! Severus o tobě tolikrát vyprávěl, že mi přijde, jako kdybych tě znala celý život," usmívala se stále Lily a potřásla si se Spritinou rukou.

"Taky mi přijde. Severus mi často vyprávěl," usmívala se Sprite.

Cesta najednou začala utíkat mnohem rychleji. Lily vnesla do kupé veselou náladu, a když se objevila postarší paní s vozíčkem plným cukrovinek, ani jeden neváhal a koupili si tolik, že to ani neunesli.

Krajina za oknem zdivočela a teď měla Sprite co dělat, aby ještě něco z ní rozeznala. Byla tma a chvílemi pod hustými mraky vykukovaly zlaté hvězdy a srpek měsíce.

Vlak po chviličce začínal zpomalovat a Sprite vytáhla z kufru svůj hábit. Začala si přetahovat tričko přes hlavu, když…

"Počkej!" zastavila ji Lily a rychle začala přehrabovat ve svém kufru. Vytáhla svou hůlku, s kterou prudce zamávala a vykřikla několik slov. V kupé se objevil paraván. "Takhle to bude lepší nemyslíš?" dodala a pokynula Severusově sestře, aby se mohla převléknout.
Sprite okamžitě zašla za zástěnu a začala se převlékat, poté co vyšla, převlékl se i její bratr.

"Děkuji Lily," pokynula hlavou k zástěně Sprite. Opět se začala těšit na to až bude umět také vykouzlit paraván. Vlak teď už jel krokem běžce, Lily nechala zástěnu zmizet a do uličky se hrnuli studenti s hlasitým smíchem.

Sprite otevřela dveře a vešla do přeplněné uličky, vlak zastavil a proud studentů se pomalu přemisťoval na malé nádraží.

"Prváci! Pojďte sem prváci!" zaslechla dívenka, když konečně vystoupila.

"Běž Sprite, uvidíme se na hradě," popostrčil jí bratr k chumlu vystrašených studentů prvního ročníku.

"Proč? Chci jet s tebou?" ptala se vyplašeně Sprite. Nechtěla brášku opustit.

"První ročníky vždycky plují po jezeře, bude se ti to líbit, uvidíš," stihl křiknout Severus a pak už zmizel v chumlu.

"Seve! Severusi!" zakřičela Sprite, aby se její bratr vrátil.

"Ty tam vzádu, pojď už, nebo ti to ujede!" zavolal na ní muž, který byl větší než normální člověk. Někteří si o něm vzrušeně štěbetali a obra následovali.

"Dávejte pozor! Klouže to, tak ať se nikdo nezraní eště než uvidíte Bradavice," upozornil je obr a jakmile prošli zatáčkou všichni ukazovali na protější břeh jezera, kde se na vrcholu vysoké hory tyčil hrad s množstvím věží a hlásek a všem oznamoval, že králem noci je on.

Sešli až k břehu, kde po čtveřicích nasedli do loděk. Černovláska si přisedla k dvěma chlapcům a jedné dívce. Sprite si ani nevšimla, že se loďky odrazily od břehu a plynule klouzaly ke druhému. Ostatní stejně jako ona také fascinovaně pozorovali přibližující se hrad. Byl to nádherný pohled, ale pak všechno zmizelo a flotila zajela do tunelu. První ročník vyšplhal strmou pěšinou až přímo k bráně z dubového dřeva a obr zaklepal.

S hlasitým zavrzáním se brána otevřela a vevnitř v obrovské hale stála černovlasá, přísně vyhlížející čarodějka. Profesorka je zavedla do malé místnosti a počkala až se všichni utiší.

"Vítejte v Bradavicích! Než se posadíte ke stolu při slavnostní hostině ve Velké síni, každého z vás zařadíme do některé z kolejí. Tam budete trávit svůj čas po celou dobu pobytu v Bradavicích. Kolej bude něco jako vaše rodina. Chodit budete na vyučování spolu s ostatními studenty ze své koleje, spát v kolejní ložnici a trávit svůj volný čas ve společenské místnosti. Koleje se jmenují Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel. Pro svou kolej můžete svými úspěchy získat body, ale pokud porušíte školní řád o body kolej přijde. Ke slavnostnímu Zařazování dojde za několik minut přede všemi studenty a profesory. Doporučuji vám, abyste se do té doby pokud možno upravili," domluvila profesorka a místnost opustila.

Studenti si rychle upravovali vlasy, hábity a tiše si povídali, co se bude dít.

"Doufám, že to nebude nic hrozného," promluvila dívka vedle Sprite se dvěma copánky.

"Můj bratr mi říkal, že si nasadíme klobouk," řekla Sprite.

"Vážně?" na dívence bylo vidět, že se jí ulevilo.

"Ano," přikývla, ale to už do místnosti opět vstoupila profesorka.

"Seřaďte se prosím, a pojďte za mnou," pokynula žákům. Prošli vstupní halou a vešli do velké místnosti vedle té, kde před chvíli stáli. Byla ozářená tisícem svící a nad nimi nebyl žádný strop, nýbrž nebe. Stejné, které bylo i venku nad hradem. Strop byl začarovaný. Sprite sklopila hlavu a mohla si prohlédnout tváře několika set jiných studentů, kteří seděli u čtyř dlouhých stolů. První ročník zastavil před dalším stolem, za nímž seděli učitelé.

"Až přečtu vaše jméno, nasadíte si klobouk, a posadíte na tuto stoličku, aby vás zařadil."

"Amiableová, Jenny," vyvolala první jméno profesorka a dívka se posadila na stoličku. Chvíli to trvalo a pak klobouk vykřikl: "HAVRASPÁR!" Druhý stůl zleva začal jásat.

Sprite čekala, až někoho zařadí do Zmijozelu, aby mohla zamávat na svého bratra. To se povedlo hned druhému, Regulusovi Blackovi. Dívka se postavila na špičky, aby viděla na zadní stůl, ale Severuse nemohla najít.

"Heronová, Heather," byla dívka s copy, se kterou Sprite mluvila ve vedlejší síni a ta se dostala do Nebelvíru. Pak už přestala vnímat okolí a probrala se, když zbývali pouze dva chlapci a ona.

"Snapeová, Sprite," zaslechla profesorku, která vyvolala její jméno a dívka vzala do ruky starý klobouk a nasadila si ho na hlavu.

"Takže Snapeová? Od tvého bratra se hodně lišíš," zašeptal jí tichý hlásek do ucha. "On neví, kterou cestou se vydat, ale ty bys mohla dokázat mnohem větší věci než Severus. Myslím, že je to jasné - NEBELVÍR!" rozkřikl na všechny strany a Sprite šokovaná jeho výrokem se vydala ke stolu své koleje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.